Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поради на літо

Літо — час канікул, нових знайомств, подорожей, цікавих пригод, пора для активного відпочинку і можливості оздоровитися, набратися свіжих сил та енергії. Щоб провести літні канікули якнайкорисніше потрібно спланувати відпочинок так, щоб ми мали можливість побувати на екскурсіях, відвідати цікаві місця, сходити на річку піти у похід, побувати там, де ніколи ще не були.

Чим зайнятися влітку?
Що робити вдома?

Кожний день здається дуже довгим. Якщо  не наповнити його цікавими заняттями, буде нудно, а якщо один вдома — то почуваюся самотньо. То чим зайнятися  в ці довжелезні літні дні, аби канікули стали приємним і цікавим досвідом?

1. Створіть  календар подій / план на літо

Придбайте настінний календар з аркушами для кожного місяця, у якому для кожного дня є комірка для планування. можна зробити його самотужки: розграфити сітку календаря на трьох аркушах паперу (для кожного місяця літа) і вписати туди назву місяця, дати та відповідні дні тижня.
Календар на місяць, який оселиться на вашій кімнаті, може мати десь такий вигляд:

Обведіть у календарі рамочкою всі вихідні та святкові дні місяця. Так ви одразу побачите всі дні, які можна буде провести разом з сім’єю. Якщо на якийсь день припадає день народження рідних, впишіть це у відповідну клітинку й позначте її наклейкою чи малюнком. Так само позначте дні народження родичів і друзів, які ви маєте намір відвідати.

Оскільки дні народження — це підготовка й подарунки, виготовіть святкові листівки для кожної події чи запрошення на свято для друзів. Ці справи теж заплануйте на певні дати.

Сплануйте відпочинково-розважальну програму. Як і де ви хочете провести час на наступних вихідних? У кіно очікується прем’єра нового мультика? Може, у місцевому театрі буде вистава? Екскурсія до музею чи навіть денна — до іншого міста? Похід у бібліотеку що два тижні? Подивіться місцеву афішу культурних заходів і, якщо ви дійсно зможете відвідати якийсь захід, заплануйте його вже зараз. Планування вихідних зробіть разом з батьками.

Результат? Ми щодня будемо бачити календар подій і матиме мотивацію, виконувати домашні обов’язки, читати задані на літо книжки тощо. Таке планування, яке ви можете проводити щотижня, коригуючи й доповнюючи  календар, наштовхне нас на нові ідеї для відпочинку. Ви здивуєтеся, скільки цікавого відбувається у вашій місцевості!

«Буденні» комірки можна теж заповнити важливими справами для себе. Вписуйте туди разові, нерегулярні доручення(батьків). Коли ми знає, що  необхідно виконати певну роботу, вільний час здаватиметься набагато цікавішим і солодшим!

2. Укладіть список розваг, коли ви самі вдома

Якщо у вас є рулон старих шпалер, відріжте від нього шматок довжиною у ваш зріст й приколіть кнопками до стіни малюнком усередину. Далі озбройтеся фломастерами й складіть список розваг, якими  можете зайнятися вдома, коли поруч немає дорослих.

Влаштувати фотосесію для домашніх улюбленців… Хлопчики можуть опанувати гру на гітарі, спробувати створити свій сайт або почати вивчати нову мову.

Дівчатка частіше захоплюються в’язанням, бісероплетінням, виготовленням іграшок…

Творчі особистості віддають перевагу малюванню, або сучасній гілці вуличного мистецтва графіті. Деякі підлітки створюють справжні шедеври, прикрашаючи старі будівлі або огорожі оригінальними картинами.

Можна кататися на велосипеді, зустрічатися з друзями,  відвідувати музеї, театри, готувати вечерю, грати настільні ігри,  допомагати по господарству і т.п.

Погана погода – це також привід підтягнути навчання, прочитати нову книгу або почати готуватися до ВУЗУ. Підліткам не завжди хочеться займатися цим влітку, проте випускний клас вимагає поміркованості і зосередженості. Можна виділити кілька годин на тиждень для репетитора, щоб тримати знання під контролем.

Доповнюйте перелік у будь-який час і записуйте все самостійно!

Деякі пункти, без сумніву, потребуватимуть обговорення з рідними. Приміром, кулінарні експерименти краще проводити в присутності мами. Але список обов’язково вийде довгим, якщо складати його впродовж кількох тижнів — просто доповнюйте його щоразу, коли вигадуєте чи дізнається про цікаву гру.

Розмалюйте і прикрасьте, наскільки вистачить натхнення й фантазії. Щоразу, коли  не знатимете, чим зайнятися, список підкаже ідеальну для  настрою гру або сам по собі захопить вашу увагу.

Джерело: