Діяльність громадського музейного закладу «Музей історії навчального закладу «Рідна школа» при ліцеї №1 ім. Івана Франка»

Музей є джерелом інформації з історії заснування та розвитку першої української гімназії у Дрогобичі, осередком освіти і виховання молодого покоління на славних традиціях минулого, популяризатором духовних цінностей і надбань усіх поколінь учнів та вчителів навчального закладу. Співпрацює з приватними особами в Україні і за кордоном, залучає учнів до пошукової роботи, до вивчення історії навчального закладу, проведення культурно-освітньої роботи серед молоді, підтримування контактів з учителями, що перебувають на заслуженому відпочинку, сприяє підвищенню рівня національної свідомості, моральності дітей.

Надзвичайно цікаві експонати – свідоцтва про освіту, що видавали в часи панування Польщі, під час німецької окупації. Також представлені групові фотографії багатьох  випускників гімназії. Музей став візитною карткою ліцею. Тут постійно проводиться велика просвітницька робота:  екскурсії, зустрічі з цікавими людьми. Учні ліцею є членами  Ради екскурсоводів.

Протягом останнього року музей  прийняв майже 200 відвідувачів з України та з-за кордону. Ліцей №1, а відповідно, і музей, зустрічала також делегацію учнів ліцею імені Матея Ратая із міста Гостіно Поморського воєводства (Республіка Польща), а також делегацію учнів та вчителів Української Недільної школи м. Сідней (Австралія).

Матеріали музею використовуються у навчально-виховній і науково- дослідницькій роботі.

Засновано музей у 1991 році, у 2002 році заклад відновив свою роботу. У 2006 році відкрито ще одну музейну кімнату сучасної історії ліцею №1 імені Івана Франка.

Експозиційні розділи:

Перший:       Історія Приватної коедукаційної гімназії ім. Івана Франка товариства «Рідна школа» з українською мовою навчання (1928-1944).

Другий:             Історія СШ №1 ім. Івана Франка – ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Івана Франка.

Музей розташований у двох  окремих  кімнатах. Площа музею: 40 кв. м.  Фонди музею складають 520 експонатів  за інвентарною книгою. При музеї працюють  Рада музею, гурток  «Етнос», Рада екскурсоводів.

Адреса:   82100, м. Дрогобич, вул. Сагайдачного, 19  (ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка), тел. 2-33-71.

e-mail: drogobych_vo.school1@ukr.net

Режим роботи музею:     Щоденно з 1000 до 1400 без перерви. Вихідні – субота, неділя.