“Проєкт Online – Offline без кордонів” Erasmus +

Ліцей №1 імені Івана Франка Дрогобицької міської ради разом із польським партнером Пулавською школою №11 імені Генрика Сенкевича (Польща) завершили реалізацію спільного освітнього проєкту «Online-Offline без кордонів», фінансованого Фондом розвитку системи освіти – Національним органом управління Польсько-української ради обміну молоддю.

Реалізація проекту розпочалася у липні з онлайн-співпраці, яка передбачала он-лайн зустрічі учасників з обох країн. Учасники з Польщі та України представили себе та свою школу, свої інтереси, дізналися про культуру, звичаї та традиції своїх сусідів, поспілкувалися у спеціально створеній групі в Месенджері. Загалом у проєкті взяло участь 36 учнів та 5 опікунів. Координатором проєкту з української сторони виступила вчителька польської мови Ліцею Романишин Віра Михайлівна. Координатором з польської сторони була вчителька німецької мови пулавської школи Пані Ганна Білоцерковець.

13-17 вересня 2021 року була реалізована офлайн частина проєкту, в рамках якої учасники з обох країн долали нові кордони і бар’єри, а також зміцнювали свою дружбу.

Упродовж п’яти днів усі спільно намагалися розробити унікальний рецепт українсько-польської співпраці у мальовничих польських горах  Бєщадах. Як виявилося, для приготування такої «екзотичної страви» потрібно декілька зовсім нескладних інґредієнтів. Ними стали – спорт, музика, танець, ремесло, фотографія і кухня.

Перший день проходив під гаслом «Спорт без кордонів» і був спрямований на пізнання один одного під час спільних спортивних заходів. Понтонний сплав по річці Сан (10 км), а також Олімпіада дивних видів спорту згуртували молодь, яка спільно, з відчуттям ритму, зуміла досягти мети.

Другого дня молодь та їхні опікуни взяли участь у польовій грі, а також у майстер-класі художньої фотографії «У кадрі без кордонів», які проводив професійний фотограф природи. Під час уроку молодь засвоїла правила професійної фотозйомки. В групах, парах чи окремо кожен намагався зробити свою ідеальну фотографію – портрет, квітку чи пейзаж.

Наступним складником рецепту стало рукоділля. Під час ремісничого майстер-класу пулавська молодь навчила своїх українських друзів виконувати люблінські витинанки. Спільно виготовлені витинанки учасники проєкту використали для декорування футболок. Молодь з України навчила польську молодь виготовляти зірку Алатир, давній український знак, що символізує священний «живий камінь». Ця восьмикутна зірка є головним символом Різдва. Спільна робота над виготовленням зірки в символічних кольорах обох країн (синьо-жовтий та біло-червоний) мала на меті показати схожість обох наших народів.

Ще один день проходив під гаслом «Кухня без кордонів», під час якого молодь взяла участь у кулінарних майстер-класах з приготування смачних прозяків та капусняків (місцеві традиційні страви). Кожен мав змогу відчути себе не лише в ролі пекаря, а й у ролі справжнього Бойка, виконуючи всю кулінарну роботу в традиційних бойківських строях. Родзинкою стало приготування справжнього козацького куліша на вогнищі. Ця козацька страва не тільки наповнила шлунки, але й передала бойовий і незламний козацький дух усім учасникам проєкту.

Довершеності смаку цієї українсько-польської співпраці додав останній інґредієнт – танець. Спільне виконання благородного танцю «Полонез» переніс учасників у еру лицарства та шляхетності. Ця атмосфера була додатково «приправлена» козацьким духом Гопака, а точніше пікантними перчинками українського бойового гопака.

Підсумком цього тривалого проєкту став фільм, який підготували польські учасники.

Організатори переконані, що під час реалізації проєкту вдалося налагодити міжкультурний діалог, пізнати культуру і традиції свого сусіда, подолати мовні та культурні бар’єри, збудувати спільні мости порозуміння та співпраці. А найголовніше – спільно розробили рецепт вдалої українсько-польської співпраці.