Цивільний захист

Цивільний захист — функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період (ст. 4 Кодекс цивільного захисту України).

Відповідно до законодавства громадяни України мають право на захист свого життя й здоров’я від наслідків аварій, пожеж, стихійних лих та на вимогу від Уряду України, інших органів державної виконавчої влади, адміністрацій підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності й господарювання гарантій по забезпеченню його реалізації. Держава як гарант цього права здійснює захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного й військового характеру.

Життя та здоров’я дитина – найвища цінність. З метою, в ліцеї щороку проводиться День Цивільного захисту, який спрямований на вдосконалення житевозберігаючої  компетентності учнів, закріплення життєвонеобхідних знань, умінь та навичок. 

Організаційно-методичні вказівки щодо дій в НС

Наказ ДСНС

Цивільний захист у закладі

https://bezpeka.info/

Посібник «Абетка з безпеки» для школярів середньої школи