Організація дистанційного навчання

Для забезпечення дистанційної, змішаної форми навчання учнів в умовах карантину та створення єдиного інформаційного середовища навчального закладу, педагогічні працівники та адміністрація ліцею перейшли на використання пакета хмарних сервісів Google GSuite for Education.

Як у всіх хмарних середовищах, збереження даних учасника навчального процесу відбувається в Інтернеті з можливістю одержувати доступ до них у будь- який час і з будь-якого пристрою, з подальшим збереженням на жорсткий диск або роботою з даними у «хмарі».

G Suite for Education – це набір додатків, які надаються компанією Google безкоштовно для освітніх установ у рамках обраного освітньою установою домену. До пакету входять стандартні Google сервіси плюс система управління навчанням Google Classroom.

Створено для всіх учасників навчального процесу (вчителів, учнів) корпоративні акаунти у G Suite for Education від компанії Google. Корпоративний акаунт надає значно більше переваг під час використання хмарних сервісів, а саме:
Google Classroom – єдине середовище для організації та підтримки курсів дистанційного навчання
Google Drive – необмежене хмарне файлове сховище для зберігання та одночасного доступу до файлів.
Google Docs, Sheets, Slides, Forms – для створення та редагування файлів в хмарному сховищі під час співпраці з іншими користувачами в режимі реального часу.
Gmail – для листування.
Google Calendar – для планування подій, відеоконференцій.
Google Meet – для проведення відео-конференцій.
Google Чат – для онлайн спілкування.

До віртуального курсу дисциплін викладач має можливість прикріпити навчальні матеріали у вигляді різних типів файлів (відео на YouTube, файли на Google Drive).

Доступ до сервісу Google Classroom здійснюється через браузер або через мобільні додатки на Android чи iOS за допомогою корпоративного акаунту.

Google Classroom – хмаро орієнтована платформа, організована спеціально для навчання, доступний для всіх власників особистого облікового запису Google.

У цьому сервісі можна:
Створювати навчальні курси.
Ділитися освітніми матеріалами.
Створювати завдання.
Перевіряти рівень засвоєння знань і відслідковувати прогрес успішності кожного.
Сервіс цікавий широким набором інструментів для роботи – відео, зображення, симулятори.

Google Клас робить навчання більш продуктивним: він дозволяє зручно публікувати і оцінювати завдання, організувати спільну роботу і ефективну взаємодію всіх учасників процесу. Створювати курси, роздавати завдання і коментувати роботи учнів – все це можна робити в одному сервісі.

Google Classroom є зручною платформою для навчання, за допомогою якої систему освіти можна зробити максимально гнучкою, інтерактивною і персоналізованою.

З серпня 2020 року наш ліцей, зареєструвавши власний домен, отримав доступ до сервісів для дистанційного навчання від Google: G Suite for Education, які дають ряд переваг порівняно з іншими платформами:

• Безкоштовність
  • Висока якість розробки
  • Регулярне оновлення
  • Відсутність реклами
  • Безпечність та захищеність
  • Постійна доступність
  • Довговічність
  • Адаптивний дизайн
  • Простота і зручність користування
  • Розширені можливості та ресурси

Ми пройшли навчання з використання платформи, розгорнули та налаштували G Suite під потреби закладу, створили корпоративні облікові записи для всіх учасників навчального процесу, роздали всім логіни і паролі (цей процес безконечний, бо паролі мають властивість легко забуватись), усі вчителі створили класруми та запросили туди учнів, навчились працювати в Google Meet і спільними зусиллями процес був запущений!

Звичайно, дистанційне навчання не замінить повноформатну освіту, але ми до нього завжди готові!