Бібліотека

Кожна бібліотека має свою особливість. Як  висловлювались древні греки, це місце, де ум та душа черпають сили  в старих та  нових ідеях. Основна задача  бібліотеки – забезпечення читачів  необхідною літературою.

Знаходячись на першому поверсі, бібліотека завжди  готова прийняти всіх бажаючих, доторкнутися до  розумного, до вічного – до книги.

Велике значення має  комфортність обстановки в бібліотеці. І квіти, і опікування  інтер’єром  не являються самоціллю, а витікає із поваги до особистості дитини. Це і відкритий доступ, виставки, на котрих представлені найкращі, нові, найцікавіші книги,  зона відпочинку, де є можливість відпочити від  метушні шкільного життя. В бібліотеці дитина має можливість проявити себе по-іншому  ніж у  класі.

Пріоритетний напрямок роботи – керування читанням. Ми стараємося  створити дітям умови, при  яких  вони не тільки читають  з ціллю придбання  знань, розвитку творчих здібностей, але й  заради  задоволення.

Головна   задача бібліотеки – створення  сприятливого середовища розвитку, формування  потреб читання, інформаційних потреб, організація осмисленого, духовно наповненого відпочинку.

Бібліотека надає  можливість:

• Взяти книгу до дому;
  • Почитати періодичні видання;
  • Підібрати матеріал для реферата;
  • Цікаво підготувати домашнє завдання;
  • Підготуватися до часу інформування;
  • Знайти відповідь  на запитання;
  • Працювати з енциклопедіями та довідковими виданнями;
  • Ознайомитися с книжковими виставками;
  • Одержати  бібліографічну довідку;
  • Прийняти участь в різноманітних літературних заходах

Форми роботи з  учнями:

• Вікторини;
  • Пізнавальні  години;
  • Ігрові програми;
  • Бібліографічні огляди;
  • Бесіди та обговорення;
  • Мультимедійні презентації

В своїй роботі бібліотека  керується наступними  правилами:

1. Бібліотека – для всіх;
  2. Увага та повага – кожному;
  3. Бібліотека – місце психологічної розгрузки;
  4. Бібліотека – інформаційний центр навчального закладу, де запит читача вище за все;
  5. Призначення бібліотеки – «Сіяти розумне, добре, вічне».

Учні віком з 7 до 17 років являються основними користувачами бібліотеки. Серед  інших груп  бібліотечним обслуговуванням охоплені  вчителі та співробітники школи.

Престиж любої бібліотеки напрямки залежить від того, якими ресурсами вона володіє.

Фонд шкільної бібліотеки на 01.01.2021 р. налічує 29971 екземпляр документів. З них 12635–художня та науково – пізнавальна література , 17336 – підручники та навчальні  посібники.

Бібліотека має великий вибір художньої  та науково-пізнавальної літератури, забезпечена різноманітними енциклопедіями, словниками  та  довідниками.

В бібліотека забезпечена  комп’ютером, сканером, принтером. Все це допомагає  в роботі  та  навчальному процесі.