Підтримка психічного здоров’я дитини, яка повертається до школи в умовах пандемії COVID-19

Спалах коронавірусу спричинив серйозні зміни у нашому щоденному житті, і діти особливо чутливі до цих змін. Для багатьох учнів повернення до школи буде бажаним і цікавим, тоді як інші діти відчуватимуть занепокоєння або страх. Ця стаття від UNICEF містить поради, як допомогти вашим дітям впоратися зі складними емоціями, з якими вони можуть стикнутися, коли повернуться до навчання в школі.

Моя дитина боїться повертатися до школи. Як мені її заспокоїти?

Початок першого або нового навчального року в школі зазвичай пов’язаний зі стресом, не кажучи вже про те, що цей стрес посилюється під час глобальної пандемії. Ви можете заспокоїти дитину, розпитавши про те, що її непокоїть. Необхідно пояснити дитині, що відчувати тривогу — це нормально.

Якщо діти протягом кількох місяців навчалися вдома, вони можуть нервувати або не хотіти повертатися до школи. Будьте чесні з дитиною: розкажіть їй, яких змін у школі слід очікувати. Поясніть, що необхідно буде мати з собою засоби індивідуального захисту, наприклад, маски. Дітям буде нелегко дотримуватися дистанції під час контактування з друзями та вчителями, тож поміркуйте разом із дитиною про інші можливі способи дружби, спілкування і взаємодії.

Переконайте дітей у тому, що в школі буде вжито всіх необхідних заходів для охорони здоров’я учнів і вчителів. Нагадайте їм, що часте й ретельне миття рук з милом і кашель або чхання в зігнутий лікоть здатні запобігти поширенню мікробів.

Нагадуйте дітям про позитивні моменти повернення до школи: вони там зможуть побачитися зі своїми друзями і вчителями, навчитися чогось нового й цікавого.

Читайте більше на сайті Освіта нова

Практичний психолог Оксана Піхо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *