Тиждень фізики

З 16 лютого по 19 лютого 2021 р. у ліцеї №1 ім. Івана Франка  проходив Тиждень фізики  під керівництвом Федуняк О. І. та Одинак С. З., у якому організаторами і учасниками різних заходів були учні 5-11 класів.

Тиждень розпочався із короткої розповіді про значення науки фізики. Була оформлена фотовиставка «Рідне місто моє» із поясненням дисперсії.  Учні школи були ознайомлені з планом проведення заходів предметного тижня.

В ігровій формі проводилися заходи з фізики та астрономії, так під час перерви учні розгадували фізичні загадки, переглядали відеофільм з астрономії «Телескоп Хабл».

16 березня для учнів 7-А класу старшокласники 9-М класу провели фізичну годину «Фізичні лайфхаки та досліди», де учасники показували та пояснювали  фізичні досліди.

17 березня для  учнів 5-х класів було  проведено «Природа завбачлива», де показали, що природа інколи вказує, як найскладніші завдання розв’язуються напрочуд просто.

18 березня відбулася фізична інтерактивна  гра « Найрозумніший » для учнів 9-М класу. Клас був поділений на команди. Учасники пояснювали відеодосліди, відгадували імена  вчених-фізиків за підказками, змагалися на швидкість надання правильних відповідей у конкурсах «Фізика в загадках», «Фізичні величини», «Фізичний ребус», «Фізичні явиша» та «Сюрприз».

19 березня для учнів 8-х класів  провели конкурс юних журналістів на тему « Фізична казка» та «Вірш на фізичну тему», де учасники показали свої розумові та творчі здібності.

На завершення Тижня фізики відбулася презентація проєкту «Дитяча іграшка і фізичний прилад».

Метою тижня було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з фізики, стимулювати активну творчу роботу, розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях, виховувати цілеспрямованість, розвивати інтерес до предмета, зацікавити вивченням фізики. Такі змагання виховують в учнів толерантне ставлення один до одного, вміння працювати в команді, вміння демонструвати багатство і красу світу точних наук.

План проведення тижня

Вівторок:
1. Привітання учнів з початком Тижня  фізики
2. Коротка розповідь про значення науки фізики
3. Оголошення плану проведення Тижня фізики
4. Фізична година « Природа завбачлива » для 5-х класів

Середа:
1.«Маловідомі сторінки життя видатних людей авіації   та космонавтики»
2. Конкурс «Фізика в народних прислів’ях»
3. Фотоконкурс « Рідне місто моє»  (дисперсія світла )

Четвер:
 1. Інтелектуальний конкурс з фізики «Найрозумніший»