Засідання № 2, 27 жовтня 2020. (майстер-клас на тему «Технології випалювання по дереву. Виготовлення сувеніра»)

27.10.2020 року в  ліцеї №1 імені Івана Франка відбулося засідання Школи ППД,  під час якого вчитель трудового навчання Татарський М.С. провів  майстер-клас на тему «Технології випалювання по дереву. Виготовлення сувеніра».

Випалювання по дереву — одне з найпопулярніших народних ремесел, глибоко пов’язане з традиціями народної творчості. Зародилося мистецтво декоративного випалювання разом з іншими видами декоративної обробки деревини: різьбленням, гострінням, живописом по дереву.

Для випалювання використовують спеціальний прилад — електровипалювач. Найперше  підбирають деревину, поверхню обробляють та висушують. Далі наносять необхідний візерунок. За допомогою регулятора температури встановлюють потрібний ступінь напруження пера і приступають до роботи. Готовність пера визначають за його кольором — він повинен бути темно-червоним.

Закінчену роботу обережно обробляють дрібнозернистим наждачним папером. Після цього її можна розписати акварельними, олійними або акриловими фарбами, покрити воском чи лаком.

Михайло Степанович наголосив, що випалювач розжарюється до дуже високої температури, тому при роботі обов’язково слід дотримуватися техніки безпеки та не допускати зіткнення частин одягу чи волосся з пером випалювача.

Учасниками майстер-класу було виготовлено сувеніри.

керівник Школи ППД Наталія Романів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *