Родина ліцею №1 імені Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті Роланда Франка

Уся велика родина ліцею №1 імені Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті Роланда Тарасовича Франка (28 березня 1932, м. Львів – 11 серпня 2021 р., Київ) – внука Івана Франка, засновника та голови правління Міжнародного Фонду ім. Івана Франка, українського вченого-інженера, дипломата, громадського діяча, популяризатора творчості Івана Франка.

У 1993-1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі, був радником з науки в Посольстві України у Великій Британії.

Завдяки клопотанню Роланда Франка в 1996 році Україна безкоштовно отримала від Британії науково-дослідну станцію “Фарадей” (нині станція “Академік Вернадський”) в Антарктиці. Перша українська експедиція, яка прибула на станцію, назвала Роланда Франка “хрещеним батьком української антарктичної станції”.

Роланд Тарасович гостював у нашому ліцеї, що носить ім’я Івана Франка. На зустрічі із учнівським та педагогічним колективом щиро ділився спогадами, думками стосовно втілення ідей свого діда, які нині є неймовірно актуальними. Він згадував, що  все життя працював над тим, щоб українці пізнали велич Івана Франка, щоб  не вважали його лише Великим Каменярем, бо він був  розумом  і серцем нашого народу, він і сьогодні попереду нас і розкриває нам очі на теперішнє наше життя. 

Світла пам’ять великому Українцеві!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *