Перші дні червня, змушують батьків задуматися, як організувати дитяче дозвілля і чим зайняти дитину на літніх канікулах? Дітвора, яка шукає собі розваги самостійно, як правило, знаходить не зовсім те, що хотілося б батькам. І щоб літо пройшло весело і корисно, ми зібрали 26 цікавих ідей, як школяреві провести літні канікули.
- Поїхати на море. Про користь морського клімату для дітей говорити зайве. Найкращий варіант, якщо відпочинок біля моря триватиме від 2-х тижнів. Це дасть можливість дитячому організму адаптуватися і дійсно оздоровитися. Один з варіантів – поїздка в літній табір на морі.
- Записатися в басейн. Якщо з якихось причин, побачити море у вас цього літа не вийде, запишіть дитину в басейн. Для водних видів спорту літня пора – найкращий час.
- Є хатинка у селі з бабусею на додачу? Супер! Звичайна поїздка в село на літо перетворюється у справжню пригоду і навіть випробування, якщо до неї додаються обов’язки допомагати бабусі по городу або саду … Зате тут школяр дійсно відмовиться на деякий час від комп’ютера, замінивши просиджування перед монітором походами на річку чи у ліс.
- Кататися на велосипедах або роликах. Підберіть відповідний маршрут – і вперед за новими враженнями! Якщо раптом свого велосипеда або роликів у вас немає, то можна взяти велосипед на прокат або піти на роллердром.
- Прочитати цікаву книгу. А краще декілька.
- Поїхати в літній дитячий табір. Серед найкращих ідей, як провести літо, адже в таборі враховується все — і розвиток, і навчання, і дозвілля. Батькам не доведеться ламати голову, чим зайняти школяра влітку, оскільки сучасні табірні програми передбачають комплексний підхід. Завжди можна підібрати літній табір за інтересами (мовний, спортивний, комп’ютерний і ін.) Або тематичну зміну (скаутську, історичну і под.), яка буде до душі дитині.
- Відвідати кулінарний майстер-клас. Хто знає, можливо, після такого майстер-класу у дитини розкриються нові кулінарні таланти, і у вашому будинку з’явиться новий шеф-кухар?
- Розробити власного робота. Справжній робот з дистанційним керуванням — сьогодні це можливо! Навчитися створювати роботів своїми руками можна в робототехнічному гуртку або у таборі робототехніки.
- Вивчити іноземну мову. Гідна ідея для школяра, який хоче бути успішним. Влітку можна записатися на курси іноземної мови або поїхати в один з мовних таборів. Зміна в дитячому мовному таборі — це занурення в мовне середовище, можливість поліпшити розмовні навички.
- Зробити перестановку або ремонт в дитячій кімнаті. Дозвольте здійснитися дитячій ідеї дизайну інтер’єру. Таке спільне справа, як ремонт, напевно, згуртує вас.
- Записатися на спортивну секцію, про яку ви давно мріяли.
- Сходити на фестиваль під відкритим небом. Щоб літні канікули були незабутніми, варто роздобути афішу фестивалів у вашому місті і обов’язково відвідати хоча б один! Тематичні фестивалі — супер-ідея, чим зайняти підлітка на літніх канікулах.
- Створити youtube-канал або instagram-блог і монетизувати його. Блогінг легко може перетворитися із хобі у власну справу з отриманням прибутку. Маючи при собі тільки смартфон або камеру, цілком реально збирати тисячі підписників і лайків. На канікулах можна записатися на курси блогерів, де навчать створювати якісний контент, ефективно просувати і монетизувати ваш влог.
- Попустувати в парку атракціонів. Що за канікули без захоплених дитячих криків і солодкої вати? Але пам’ятайте, що парки атракціонів — формат розваг з обов’язковим супроводом дорослих.
- Завантажити корисні додатки. Влітку варто викроїти кілька хвилин на те, щоб упорядкувати і “почистити” ваш смартфон, планшет або комп’ютер. Пошукайте цікаві програми за інтересами: навчальні додатки, розвивальні ігри або платформи для творчості.
- Влаштувати шопінг. Прийшло літо, а значить, пора оновити гардероб і прикупити аксесуари.
- Оновити зачіску. На канікулах можна сміливо експериментувати, наприклад, змінити імідж більш кардинально – зробити нову стрижку. На допомогу невеликий список дитячих перукарень.
- Влаштувати фотосесію. Звичайно, можна звернутися до професійного фотографа, який допоможе зробити якіснв світлини – сімейні або персональні. А можна обзавестися фотоапаратом і дати можливість дітям самим спробувати зробити зйомку, а потім навіть створити фотоальбом.
- Навчитися робити сайти. Можна почати з безкоштовних онлайн-платформ (на кшталт tilda, wix), за допомогою яких легко і швидко створювати прості веб-сторінки. Якщо заняття виявиться до душі школяреві, то варто задуматися про більш глибоке занурення у веб-розробку — піти на курси програмування або створення сайтів, побувати в IT-таборі.
- «Підтягти» шкільні предмети. Школярам 10-14 років вчителі дають на літо багато завдань, потрібно просто контролювати їх виконання і правильно організувати час літнього навчання і розваг. А ось діткам 6, 7, 8 років варто спеціально підібрати розвиваючі ігри та цікаві завдання. Наприклад, якщо у дитини поганий почерк, то їй потрібно більше малювати і ліпити; погано читає – збирати слова із карток і т.п.
- Покататися на конях. Прогулянки на конях – це щось набагато більше, ніж просто спосіб відпочити від міської біганини. Неможливо не закохатися у цих граціозних гордих тварин!
- Сходити в мотузковий парк. Для любителів активного відпочинку ще одна ідея – мотузкові парки та лазалки. Юним альпіністам без досвіду варто хоч раз пройтися по натягнутому канату – і це стане справжнім захопленням!
- Влаштувати пікнік з друзями. Виберіть відповідне місце для пікніка на природі, візьміть смачний перекус і відповідні гри для компанії, щоб весело провести цей день.
- Влаштувати #челендж. Киньте собі виклик — пройти один із корисних 21-денних челенджів. Разом із батьками спробуйте: 21 день робити зарядку, прожити 21 день без соціальних мереж, 3 тижні повноцінного сніданку, 21 день без телевізора тощо.
- Влаштувати концерт або спектакль. Якщо у співі, танцях або театральній грі вашому чаду немає рівних, чому б не підготувати концертний виступ? Організуйте невеликий театральний гурток з друзями або постановку, де кожен зможе проявити свої таланти.
- З’їздити на екскурсію в інше місто. Відпочивати в іншому місті набагато цікавіше, ніж сидіти вдома на канікулах. А допомогти організувати літній дитячий дозвілля в невідомій місцевості допоможе мобільний додаток KidsVisitor для iOS і KidsVisitor для Android.
Звичайно, візьмемо поправку на карантин.
Сподіваємося, що ваш шкільний твір «Як я провів літо» буде дуже змістовним. Успішної реалізації ідей і незабутнього літа!
соціальний педагог Ліля Дробиняк