Капітальний ремонт фасаду другого корпусу ліцею № 1 імені Івана Франка завершено

У 2015 році адміністрація ліцею №1 імені Івана Франка вирішила поетапно втілювати проєкт капітального ремонту корпусу № 2, подаючи заявки на обласний конкурс мікропроєктів. У 2016 р. реалізовано проєкт «Впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції корпусу № 2 Дрогобицької ЗОШ № 1 ім. І. Франка» (210,5 тис. грн), який дозволив замінити старі дерев’яні вікна на пластикові, зовнішні дерев’яні двері – на металеві. У 2017 році було реалізовано наступний проєкт – «Реконструкція даху (влаштування шатрового даху) корпусу № 2 Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Івана Франка» (396,446 тис. грн), який дозволив облаштувати шатровий дах, тим самим зменшити затікання фасаду, який почав осипатися, та внутрішніх приміщень під час опадів.

Через відсутність шатрового даху частина внутрішніх приміщень ІІ поверху (стеля, стіни) будівлі піддалися руйнуванню, внутрішні стіни були вражені грибком та пліснявою. Через неефективність системи водовідведення з плоского даху внаслідок затікання постійно руйнувався фасад (осипання штукатурки і поява усадочних тріщин) та фундамент будівлі. Завершальним етапом проєкту став капітальний ремонт фасаду корпусу № 2.

У 2019 році адміністрація ліцею вирішила завершити капітальний ремонт корпусу № 2 по вулиці Чмоли, 9, в якому навчаються учні 1-их класів, функціонують  2 групи продовженого дня, 2 групи короткотривалого перебування дітей 5-річного віку, 2 групи школи раннього розвитку дитини. Приміщення корпусу № 2 двоповерхове, складається з 8 класних кімнат, 2 ігрових кімнат, кабінету логопеда. Шляхи вирішення даної проблеми було обговорено на загальних батьківських зборах, які відбулися 04 листопада 2019 року. Однією з пріоритетних проблем ліцею, яку необхідно було розв’язати, став капітальний ремонт фасаду  корпусу №2.

Проєкт «Капітальний ремонт фасаду корпусу № 2 ліцею № 1 імені Івана Франка Дрогобицької міської ради на вул. Чмоли, 9  в м. Дрогобичі Львівської області» став переможцем обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив 2020 Львівської обласної ради.

Загальний бюджет проєкту – 299, 971 тис. грн., в тому числі – 119, 988 тис. грн. з обласного бюджету, 101, 990 тис. грн. з місцевого бюджету, 76, 493 тис. грн. за рахунок громади; з них:  31, 892 тис. грн –  нефінансовий внесок.

У квітні підписано договір про капітальний ремонт з фірмою-підрядником МПП “Беркут” на суму 263 957 грн. Відповідно до проєктно-кошторисної документації, капітальний ремонт передбачав виконання робіт на стінах, які видно зі сторони вул. Чмоли. Відповідно до проєкту,  роботи виконувалися впродовж травня-червня. Капітальний ремонт передбачав оббивання старої штукатурки, вирівнювання поверхні цементно-вапняним розчином, нанесення цементно-вапняного набризу, фарбування фасадними емульсійними фарбами. Оплата виконаних робіт проводилася з місцевого та обласного бюджетів упродовж червня-липня.

Капітальний ремонт фасаду зі сторони подвір’я корпусу було заплановано  продовжити за допомогою написання проєкту на наступний рік, але, залучивши кошти депутатів Дрогобицької міської ради Олега Балога та Сергія Оленича, вдалося закупити матеріали для того, щоб завершити капітальний ремонт.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до організації та реалізації проєкту: батьківському, учнівському та педагогічному колективам, депутатам Дрогобицької міської ради, міському голові Тарасові Кучмі, депутатам Львівської обласної ради, членам Конкурсної ради.

вчитель інформатики

Орест Знак