6-В клас ліцею №1 імені Івана Франка мандрує Дрогобичем

29 жовтня 2020 року учні 6-В класу  разом із класним керівником Романів Н.П. та батьками піднялися 156-ма сходинками на оглядовий майданчик вежі ратуші, щоб із висоти пташиного лету оглянути місто, вулицями якого ходили  Іван Франко, Юрій Котермак, Бруно Шульц та інші відомі постаті. Дрогобицька ратуша, головна окраса міста, приховує в собі чимало цікавинок і таємниць. Історія найвищої будівлі міста оповита легендами.

 Ратуша, як ознака міського самоврядування, з’явилася у Дрогобичі після надання місту магдебурзького права в 1422 р. Протягом століть споруда перебудовувалася, однак завжди стояла на тому самому місці. Ратуша збільшувалася у висоті та видозмінювалася. Історичні джерела стверджують, що сучасна четверта за рахунком ратуша  була зведена в 1926-1929 рр. за проектом  львівських архітекторів Яна Семковича і Мар’яна Нікодемовича.

Дрогобицьку ратушу внесли в перелік п’яти найкрасивіших ратуш Західної України та двадцяти найкрасивіших адміністративних споруд країни.

Вдихнувши на повні груди повітря міста та вловивши його ритм, шестикласники вирушили  до благодійного кафе «Витанія» на майстер-клас по приготуванню піци. Ця страва є однією з найпоширеніших у світі та найулюбленішою для всіх дітей. Під час майстер-класу шестикласники дізналися про історію цієї чудової страви, про дивовижні факти, пов’язані з нею, а також власноруч приготували піцу.

 По завершенні дійства кожна дитина скуштувала свою унікальну піцу, приготовану  з додаванням творчості, фантазії та інгредієнтів за смаком.

класний керівник 6-В класу

Романів Н.П.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *