Професійна спільнота “Дистанційне навчання”

Що таке ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ?

2022-2023 н.р.

План засідань
професійної спільноти «Дистанційне навчання»

ТематикаДатаВідповідальні
   1.Обговорення та затвердження плану роботи професійної спільноти на 2022-2023 навчальний рік. Форма проведення – педагогічне коло.15.09 2022Федишин О.Б.
   2.Надання індивідуальних консультацій вчителям щодо використання електронних журналів та щоденників.ПостійноФедишин О.Б. Знак О.Л.  
3.Практичне заняття «Створення відеоконтенту для організації дистанційного навчання»14.12 2022Федишин О. Б. Знак О.Л.  
   4.Практичне заняття «Гейміфікація як засіб підвищення мотивації учнів до навчання»  17.05 2023Федишин О.Б. Петрик Т.В. Гільжинська І.С.  

2021-2022 н.р.

План засідань
професійної спільноти «Дистанційне навчання»

ТематикаДатаВідповідальні
   1.Обговорення та затвердження плану роботи професійної спільноти на 2021-2022 навчальний рік. Форма проведення – педагогічне коло.15.09 2021Федишин О.Б.
   2.Практичне заняття «Використання інтерактивних платформ для реалізації технологій дистанційного навчання».10.11. 2021Федишин О.Б. Курчицька Ю.І.  
3.Практичне заняття «Використання онлайнових сервісів, мобільних додатків, які дозволяють створювати інтерактивні вправи, тести, вікторини»14.04 2022Федишин О. Б. Ніколаюк Г.В.  
   4.Надання індивідуальних консультацій вчителя щодо використання навчальних платформ для віддаленого навчанняПостійноФедишин О.Б. Шаклеіна Т.О.  

Перше засідання (10 листопада)

В рамках місячника «Цифрової грамотності» 10 листопада відбулося засідання фахової спільноти «Дистанційне навчання». На практичному занятті учасники спільноти поділилися з колегами цікавими онлайн-ресурсами, які  дають змогу урізноманітнювати навчальний процес.

Курчицька Ю.І. познайомила присутніх з платформою Online TestPad, на якій зручно проводити і створювати інтерактивні уроки з будь-яких предметів. Це платформа з готовими завданнями та конструкторами для створення тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань.

Федишин О.Б. продемонструвала як через Google Сайт узагальнити, систематизувати  та опублікувати свої навчальні матеріали на онлайн  простори. За допомогою Google Сайтів легко та просто можна не тільки публікувати різноманітний навчальний контент, а й проводити повноцінні онлайн-заняття. Окрім цього, ця платформа – це чудовий майданчик для створення портфоліо та власних персональних сайтів.

Друге засідання (10 листопада)

14 квітня 2021 року відбулося чергове засідання фахової спільноти «Дистанційне навчання». На практичному онлайн-занятті вчителька англійської мови Ніколаюк Г.В. продемонструвала алгоритм створення онлайн-тестів на освітній  платформі «Всеосвіта».

Оксана  Федишин наочно познайомила колег з підбіркою цікавих онлайн-ресурсів, за допомогою яких можна легко, швидко і просто створювати різні ребуси, пазли, хмаринки слів, мотиватори, фотоколажі тощо.

Блог “Онлайн-інструменти для створення інтерактивних вправ та не тільки

2020-2021 н.р.

Перше засідання (15 вересня 2020 року)

План засідань професійної спільноти
«Дистанційне навчання»

ТематикаДатаВідповідальні
1.Обговорення та затвердження плану роботи професійної спільноти на 20202021 навчальний рік. Форма проведення – педагогічне коло.15.09 2020Федишин О.Б.
    2. Розробка інструкцій для всіх учасників навчального процесу на випадок дистанційного навчання Форма проведення – круглий стіл.02.11 2020Федишин О.Б. Шаклеїна Т.О. Гільжинська І.С.
3.Звіт-інформація про курсову перепідготовку. Форма проведення – методичні посиденьки.  11.12 2020Федишин О. Б. Шаклеїна Т.О. Гільжинська І.С. Ніколаюк Г.В. Дробиняк М.І. Яцуляк.Г.І.   
  4.Проведення педради «Вчимося вчити дистанційно». Форма проведення – педагогічна майстерка.16.02 2021Федишин О.Б. Шаклеїна Т.О. Ніколаюк Г.В. Гільжинська І.С.
 5. Практичне заняття «Інструменти для дистанційного навчання». Форма проведення – майстер-клас.  12.04 2021Федишин О.Б  Шаклеїна Т.О.

Друге засідання (2 листопада 2020 року)

Третє засідання (11 грудня 2020 року)

З 23 листопада по 26 грудня всі учасники фахової спільноти проходять дистанційні курси «Вчимося вчити дистанційно» в центрі інноваційних освітніх технологій при НУ “Львівська політехніка”.
Учасники спільноти:

  • обговорили хід проходження курсів;
  • поділилися своїми враженнями та думками з приводу отриманої інформації;
  • розібрали проблемні моменти, які виникли при здачі двох модулів;
  • апробовували нові сервіси для онлайн-навчання, з якими познайомилися на  курсах.

Четверте засідання (16 лютого 2020 року)

16 лютого відбувала педрада «Вчимося вчити дистанційно. Соціалізація учнів під час дистанційного навчання».
Учасники фахової спільноти  Федишин О.Б., Шаклеїна Т.О., Гільжинська І.С. провели майстерки «Організація освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання».

Учасників майстерки було ознайомлено із:

  1. створенням власного курсу на classroom,
  2. інтерактивними сервісами миттєвого опитування,
  3. розробкою навчального електронного контенту.

П’яте засідання

Учасники фахової спільноти «Дистанційне навчання» Федишин О. Б. та Шаклеїна Т.О. сьомого  травня провели практичне заняття з педагогами ліцею «Інструменти для дистанційного навчання».

Педагоги познайомилися із сервісом «Всеосвіта», на якому спробували створити свої перші тести за допомогою конструктора тестів та автоматично додавати їх до Classroom.

За допомогою інтернет-ресурсу Wordart  навчилися створювати різноманітні хмаринки слів, які в особливий спосіб вписуються в геометричні фігури.

Під завісу практичного заняття учасники познайомилися із мережним соціальним ресурсом, призначеним для організації спільної роботи по створенню та редагуванню зображень і документів, спілкування в реальному часі – віртуальною інтерактивною дошкою jamboard.