Сертифікація 2024

З 15 до 30 січня 2024 року учителі початкових класів, а також учителі математики, української мови і літератури, історії та громадянських дисциплін базової середньої школи зможуть зареєструватися для проходження сертифікації 2024 року.

Цьогоріч у ній зможуть узяти участь 1500 учителів початкових класів, по 1000 вчителів математики та української мови і літератури, а також 500 учителів, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»).

Як і в попередні роки, сертифікація складатиметься з трьох послідовних етапів, а саме:

  1. Незалежного тестування (проводить Український центр оцінювання якості освіти);
  2. Самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти України); 
  3. Вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти України).

Реєстрація для участі в сертифікації відбудеться з 15 до 30 січня 2024 року у два етапи:

  • з 15 до 25 січня — у межах граничної кількості, визначеної для кожного регіону; 
  • з 26 до 30 січня — у межах загальної граничної кількості, визначеної наказом для кожної категорії.

Про особливості процедури реєстрації для участі в сертифікації завчасно можна дізнатися на сайті УЦОЯО.

Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримуватимуть доплату в розмірі 20% до посадового окладу протягом строку дії сертифіката — трьох років.