ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ
З 1 до 15 серпня буде відкрита реєстрація для проходження сертифікації педагогічних працівників у 2022 році, що відбуватиметься у два етапи:
Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році буде достроково припинено, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня.
Тест міститиме 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання всіх тестових завдань.
- основний (1– 08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
- додатковий (9–15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 учителів).
Місце, дату та час проведення незалежного тестування буде зазначено в листах-викликах, які не пізніше 2 вересня 2022 року буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації.
Результати незалежного тестування та інформацію про допущення / недопущення учасників сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації має бути розміщено в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 28 вересня 2022 року.
Якщо в учасника сертифікації виникнуть сумніви щодо правильності встановлення йому результату незалежного тестування, він може не пізніше ніж протягом трьох календарних днів після оголошення результатів незалежного тестування (з урахуванням дня офіційного оголошення) подати до апеляційної комісії апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування.
Докладніше на сайті УЦОЯО.
Нагадаємо, форма організації освітнього процесу залежатиме від безпекової ситуації в регіоні.
10 ВЕРЕСНЯ – ПЕРШИЙ ЕТАП ТЕСТУВАННЯ
Допуск учасників розпочнеться за 45 хв до початку тестування. Для входу до пункту тестування учасник/учасниця сертифікації має пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та лист-виклик. Лист-виклик потрібно самостійно роздрукувати з кабінету учасника сертифікації.
Учасники сертифікації, документи яких містять розбіжності в персональних даних, повинні також надати відповідний документ, що підтвердить ці зміни.
Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, не дає права на допуск учасника/учасниці до пункту тестування.
Із собою варто мати 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшку з питною водою без етикетки.
Тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів триватиме 180 хв. Тест міститиме 100 завдань. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 100.
Учасникам сертифікації, що перебуватимуть в аудиторії пункту тестування, інструктори мають Картку учасника сертифікації. Відповідальний за пункт тестування зробить у ній відмітку про складання незалежного тестування.
Не варто залишати пункт тестування без проставленої відмітки в Картці учасника сертифікації. Після завершення роботи над тестом учасники сертифікації повинні здати старшому інструктору бланки відповідей, які одразу буде вкладено до пакета для відправлення матеріалів.
14 і 15 вересня о 15.00 на ютуб-каналі Українського центру оцінювання якості освіти будуть проведені вебінари, під час яких фахівці прокоментують усі завдання тесту й відповіді до них. Запрошуємо учасників сертифікації взяти участь у цих зустрічах.
Нагадуємо, Уряд схвалив створення та функціонування у закладах освіти класів безпеки.
Стартує третій етап сертифікації
12 жовтня розпочинається третій етап сертифікації педагогічних працівників 2022 року. На цьому етапі Державна служба якості освіти забезпечує вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
“Цьогоріч сертифікація відбувається в складних умовах війни. І все ж тисячі вчителів початкових класів зареєструвалися, пройшли незалежне тестування, здійснили самооцінювання педагогічної майстерності, а зараз готуються до останнього етапу сертифікації. Такими вчинками українці щодня доводять, наскільки вони сильні і націлені на успіх. До перемоги, шановні учасники сертифікації!”, — побажав Руслан ГУРАК, Голова Служби.
Планована тривалість вивчення практичного досвіду роботи учасника сертифікації — протягом дня. Експерти оцінюватимуть професійні компетентності учасників сертифікації за допомогою таких методів збору інформації: спостереження за навчальними заняттями та їх самоаналізом, аналіз самопрезентації учасника сертифікації, проведення інтерв’ю.
До вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації будуть залучені близько 1500 експертів, які пройшли відповідне навчання у вересні. Нововведенням цього етапу є використання електронної форми експертного висновку, щоб оперативно працювати з документами та залучати експертів з-за кордону.
Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.